Infrapuna küttelahendused

Infrapunaküte

Mis on kauginfrapuna?

Iga Sundirecti kütteseadme põhiomaduseks on kauginfrapuna küttekeha. See töötab samamoodi nagu klassikaline ahi, olles kõrgema temperatuuriga keha, mis annab elektromagnetilise kiirguse kaudu energiat madalama temperatuuriga kehale. Peamiselt arvestame kolme erinevat tüüpi infrapuna: Lähiinfrapuna, keskmise lainepikkusega infrapuna ja kauginfrapuna. Tavaliselt töötavad lähiinfrapunakiirguse kiirgusseadmed kõrge hõõgniiditemperatuuriga üle 1800 °C, keskmise lainega infrapunakiirguse kiirgusseadmed töötavad hõõgniiditemperatuuriga umbes 1000 °C ja kauginfrapunakiirguse kiirgusseadmed töötavad palju madalamal temperatuuril, umbes 80°C kuni 120°C. Tänu sellele peamisele eelisele kasutatakse kauginfrapunatehnoloogiat laialdaselt nii kauginfrapunasaunades, infrapunalampides ja muudes tervishoiusüsteemides kui ka SUNDIRECTi pakutavate paneelkuumendite puhul. Kuna kütteelemendid on suhteliselt madalal temperatuuril, ei tekita SUNDIRECTi kütteseadmed heitmeid, tolmu, mustust, formaldehüüdi, värvipinnakestest tulenevaid mürgiseid aurusid jne.

sundirect infrared rays

Tulevik peitub infrapuna kütteseadmetes. Tänu sellele, et kauginfrapuna töötab umbes 80-120 °C pinnatemperatuuril, loob see kõige mugavamad küttetingimused ilma võimalike põletushaavade tekkimiseta. Kütteelemendid töötavad suhteliselt madalal temperatuuril, mis tähendab, et SUNDIRECT kauginfrapunakütteseadmed ei tekita heitmeid, tolmu, mustuse, formaldehüüdi, värvimisest tulenevaid mürgiseid aurusid jne.

Meie kliimas on hea küttepaneel oluline igas kodus. Energiasäästlik ja kaunis infrapuna-küttepaneel sobib koju nii lisa- kui ka põhikütteks. Tänu infrapunakiirgusele soojeneb tuba eriti mõnusalt ja ühtlaselt.

Mis on infrapuna-küttepaneel?

 Tegu on õhukese paneeliga, mis soojendab ruumi kauginfrapuna kiirguse abil nagu näíteks elav tuli või kuumaks köetud ahjumüür. Soojus levib ühtlaselt üle terve ruumi. Küttepaneel ei soojenda otse õhku, vaid õhk saab soojaks läbi objektide, esmete nagu eluruumi seinad, lagi, põrand, muud ruumis olevad esemeid.

Nii tajub inimene mahedat soojust kohe oma naha kaudu. Kuna paneel otse õhku ei soojenda, ei mõjuta see ka ruumi niiskustaset. Nii on infrapuna-küttepaneeliga ruumis parajalt niiske õhk ning ühtlaselt soe temperatuur.

SUNDIRECT skeem web 1

Tavalised radiaatorid soojendavad põhiliselt õhku. Soojem õhk tõuseb aga lae alla ning nii jäävad põrand ning elutsoon jahedamaks. Temperatuur lae ja põranda vahel võib ulatuda lausa seitsme kraadini. Infrapunapaneel jaotab soojuse üle terve ruumi ühtlaselt. Vähendab ka külma tunnet, mida aknad ning põrand jaheda ilmaga õhkavad.

Infrapunapaneel on energiasäästlik—akumuleerunud soojus jahtub aeglasemalt kui õhk. Nii on küttepaneel võrreldes tavalise elektriradiaatoriga  kuni 30-40% energiasäästlikum.

Paras õhuniiskus on oluline

Küttekeha, mis soojendab peamiselt õhku, samal ajal ka kuivatab seda. Külmal ajal võib see meie tervisele kehvasti mõjuda. Liialt kuiv õhk soodustab ruumis viiruste levikut. Parajalt niiskes ruumis (kus õhuniiskus on 30-40% ringis) jääb aga vähem viiruseid ellu. Lisaks kuivatab kuiv õhk meie limaskestasid. Nii oleme aga bakteritele ja viirustele veelgi vastuvõtlikumad.

Kuna küttepaneel ei tekita õhu liikumist, ei ringle õhus ka tolm. Et infrapunakiirgus ei pane tolmu ringlema ning ei kuivata õhku, on see suurepäraseks küttekehaks allergiku kodusse. Ka kontaktläätsede kandjatel on sellises ruumis mõnus— parajalt niiske õhk hoiab ära silmade kuivamise.

Hoiab ära hallituse

Niisked ja külmad seinad on tihti hallituse leviku põhjuseks. Kuna infrapunapaneel soojendab õhu asemel otse objekte, siinhulgas ka seinasid, püsivad ruumi seinad soojad ja kuivad. Nii ei saa hallitus seintele tekkida.

Vali koju paneel, mis sobitub interjööri

Õhukesed paneelid mahuvad hästi seinale, lakke, või isegi laua alla. Nii saab neid hõlpsalt paigaldada ka kitsamasse ruumi.

PE350 ART 600x454 1 e1690092560444

Koju saab valida just interjööriga enda sobituva paneeli. Küttepaneel võib olla rahulikku heledat tooni, must või hoopis marmormustriga. Et paneel on ühtlaselt sile, saab selle pinnale disainida kasvõi meelepärase foto. Nii ei saa külalised arugi, et tegemist on küttekehaga. Sobiva disainilahenduse leiab igasse ruumi.

Infrapunapaneelid võtavad vähe ruumi ning neid on lihtne paigaldada. Hilisemat hooldust paneel ei vaja.

 • Küttepaneeli ette peaks jääma vähemalt 60cm vaba ruumi, soovitatavalt veel rohkem. Kuna paneel kiirgab soojust eest poolt siis soojus jääb pidama objektide taha mis on liiga ligidal. 
 • Infrapuna küttepaneelid sobivad nii lisa kui ka põhikütteks.
 • Küttevajaduse väljaarvutamisel arvestage vähemalt 50w=1m2 kohta. Kütteperioodil on paneel keskmiselt sees 8-10 tundi ööpäevas. Jaheda toa üleskütmiseks võib kuluda 1-3 päeva. Kaasa räägib ka kindlasti kuidas ruum on soojustatud. 

Infrapunaküttega köetavates ruumides on temperatuur jaotunud ühtlaselt. Infrapunakütte kiirgussoojus loob hubase ja püsiva toatemperatuuri.Radiaatorid soojendavad eelkõige õhku, soe õhk aga tõuseb konvektsiooni tõttu üles, mis jätab põranda ja elutsooni alad jahedaks. Temperatuuri erinevus võib ulatuda koguni 7 kraadini.

SUNDIRECT skeem web 1

Vaata ka paigaldatud paneelide referentse http://www.sundirect-heater.com/reference/

Infrapunakütte eelised

 • Infrapuna küttepaneelid on energiasäästlikud, kuna need võtavad kuni 30% vähem voolu võrreldes elektrikonkvektoriga.
 • Garantii 5 a
 • Mõjub sisekliimale väga positiivselt.
 • Ei kuivata ega põleta õhku.
 • Inimene tunneb soojust koheselt.
 • Niiskuse ja hallituse vastu
 • Soojus ei mõju pealetükkivalt.
 • Ei aja tolmu õhus ringlema (sobib allergikutele).
 • Võtab vähe ruumi. Paigaldamine lakke või seinale.
 • Vali oma interjöörile sobiv foto, klaas, peegel või valge paneel.
 • Termostaadiga juhitav.
 • Wifi võimalus+ app.